Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 27, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Regis Philbin, prowadzący m.in. amerykańską wersję "Milionerów"

Regis Philbin zmarł miesiąc przed 89. urodzinami (fot. Wikimedia Commons/David Shankbone)

W wieku 88 lat zmarł Regis Philbin, ikona amerykańskiej telewizji, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa za czas spędzony przed kamerą jako gospodarz programu - 16,5 tys. godzin. Prowadził m.in. "Who wants to be a Millionaire?" - amerykańską wersję "Milionerów".

Philbin debiutował w telewizji w latach 60., dekadę później został jednym z prowadzących lokalny program śniadaniowy "A.M. Los Angeles", później przekształcony w "The Morning Show". Program dał początek formatowi "Live with..." prowadzony przez Philbina w latach 1983-2001. W roku 2001 otrzymał statuetkę Emmy.

Prowadził także teleturniej "Million Dollar Password" i był pierwszym prowadzącym "America's Got Talent" ("Mam talent!"). Regularnie występował w popularnych talk-show prowadzonych przez Davida Lettermana czy Jimmy'ego Fallona, grywał epizodyczne role w filmach i serialach. Ma swoją gwiazdę w hollywoodzkiej Alei Sław. Zmarł miesiąc przed 89. urodzinami.

(MAC, 27.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.