Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 23, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Policjant z Detroit oskarżony o strzelanie do fotoreporterów

Poszkodowani opowiadali o tej sprawie m.in. na antenie kanału WXYZ-TV z Detroit (kolaż - screen: YouTube.com/WXYZ-TV Detroit | Channel 7)

Funkcjonariusz policji z Detroit został oskarżony o czynną napaść na troje dziennikarzy podczas demonstracji po śmierci George'a Floyda.

Do incydentu doszło rano 31 maja podczas demonstracji po śmierci ciemnoskórego George'a Floyda spowodowanej tydzień wcześniej w Minneapolis przez białego policjanta. Fotoreporterka Nicole Hester z MLive oraz niezależni fotoreporterzy Seth Herald i Matthew Hatcher pokazali Danielowi Debono i dwóm innym policjantom legitymacje prasowe. Poproszono ich o przejście na drugą stronę ulicy, ale kiedy to zrobili, Debono zaczął do nich strzelać gumowymi kulami. Trafił Heralda w nadgarstek, Hatchera w twarz i żebra, a Hester w twarz, szyję, ramiona i nogi.

Debono został 10 czerwca zawieszony i wszczęto przeciwko niemu postępowanie.

"Dowody wskazują, że troje dziennikarzy opuszczało miejsce protestu i prawie nikogo nie było już na ulicy, na której się znajdowali. Po prostu nie ma wytłumaczalnych powodów, dla których funkcjonariusz to zrobił" - oświadczyła cytowana przez Reutersa prokurator Kim Worthy. Nie jest znana data rozpoczęcia procesu policjanta.

Poszkodowani opowiadali o tej sprawie m.in. na antenie kanału WXYZ-TV z Detroit.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 23.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.