Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio zmienia zasady podpisywania umów ze współpracownikami

Prezes Kamińska zmieniła zasadę, że bez zgody zarządu dyrektorzy mogli podpisywać umowy do 29 tys. zł (fot. Polskie Radio)

Dyrektorzy w Polskim Radiu nie mogą już podpisywać umów cywilnoprawnych z osobami spoza radia bez zgody prezes spółki Agnieszki Kamińskiej - dowiedział się "Presserwis".

Dotychczas dyrektorzy mogli zawierać umowy o współpracy na kwotę nieprzekraczającą 29 tys. zł brutto. Opiewające na wyższe sumy musiał zaakceptować zarząd Polskiego Radia. W poniedziałek prezes radia Agnieszka Kamińska podjęła uchwałę "regulującą zasady akceptacji i podpisywania umów". Teraz dyrektorzy muszą mieć jej zgodę na każdą współpracę, niezależnie od wysokości honorarium.

Anna Mazur z biura zarządu Polskiego Radia przekonuje, że uchwała jest "przywróceniem wcześniejszych tego typu rozwiązań obowiązujących w Polskim Radiu". - Została ona podjęta dla zapewnienia realizacji obowiązku przestrzegania przez PRSA i jego komórki organizacyjne dyscypliny budżetowej oraz w trosce o efektywne gospodarowanie środkami publicznymi - wyjaśnia Mazur.

Z naszych informacji wynika, że prezes Polskiego Radia wydaje również zgody na wyjazdy zagraniczne dziennikarzy. Za prezesury Andrzeja Rogoyskiego leżało to w gestii dyrektorów anten.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 22.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.