Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Magazyn muzyczny "Q" zamknięty po 34 latach

Magazyn "Q" jest wydawany od 1986 roku

Brytyjski magazyn muzyczny "Q" (Bauer Media Group) po 34 latach zniknie  z rynku. O zamknięciu miesięcznika poinformował na Twitterze jego redaktor naczelny Ted Kessler, wyjaśniając, że decydujący wpływ na to miała pandemia koronawirusa. Ostatni numer wyjdzie 28 lipca.

"Muszę gorąco przeprosić za niepowodzenie w utrzymaniu »Q« na powierzchni" - napisał Kessler. "Przez całą moją kadencję prowadziliśmy działalność polegającą na oszczędnościach, stosując różne sposoby, aby utrzymać głowę ponad poziomem wody na niezwykle wymagającym rynku druku. Covid-19 wymazał to wszystko" - dodał.

Niemiecki koncern Bauer Media Group, do którego należy "Q", w maju wystawił magazyn na sprzedaż po gwałtownym spadku liczby czytelników i przychodów z reklam w czasie pandemii. Tak samo postąpił z "Modern Classic", magazynem o samochodach. Ponieważ nie znaleźli się nabywcy, oba czasopisma zostaną zamknięte.  

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 22.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.