Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd oddalił pozew TVP wobec dziennikarzy "Polityki" i "Gazety Wyborczej"

Postanowienie sądu w sprawie TVP kontra Siedlecka i Czuchnowski jest prawomocne (fot. Adam Guz/Press; YouTube/Agencja AIP)

Sąd oddalił pozew Telewizji Polskiej, która oskarżyła o pomówienie Ewę Siedlecką z "Polityki" i Wojciecha Czuchnowskiego z "Gazety Wyborczej".

Zdaniem TVP Siedlecka i Czuchnowski złamali art. 212 Kodeksu karnego w komentarzach, jakie opublikowali na początku 2019 roku w kontekście zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Wojciech Czuchnowski po śmierci prezydenta Gdańska napisał na Twitterze: "Zabójca Pawła Adamowicza ostatnie lata spędził w zakładzie karnym. Odkąd rządzi PiS, w placówkach publicznych puszcza się tylko TVP. Jest więc dosyć jasne, jaki przekaz do niego docierał. Aż dotarł…".

"Jeśli więc coś kształtowało wizję Polski Stefana W. w ostatnich latach, to raczej »Wiadomości«. I rządowa telewizja ze słynnym programem »Minęła Dwudziesta« (…)" - pisała na blogu Ewa Siedlecka.

Wyborcza.pl i Polityka.pl przypominają, że pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w grudniu 2019 roku, kiedy sąd oddalił pozew. TVP złożyła jednak zażalenie. Obecne postanowienie jest prawomocne.

Sąd - jak informują Wyborcza.pl i Polityka.pl - orzekł, że opinie dziennikarzy o roli telewizji publicznej w zamachu na Pawła Adamowicza "mieściły się w granicach krytyki".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 20.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.