Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter zaatakowany przez hakerów

Dzięki przejęciu oficjalnych profili oszuści zyskali ponad 118 tys. dol. (fot. Photo Mix/Pixabay)

To był największy atak hakerski w historii Twittera. Przejęto konta wielu znanych osób i wysyłano z nich wiadomości zachęcające do wpłacania bitcoinów. Zanim sytuacja została opanowana, hakerzy zdążyli zarobić 118 tys. dol.

W środę wieczorem w półtorej godziny Twitter został zalany wiadomościami zachęcającymi do przelewania internetowej waluty. Z kont znanych osób wysłano tweety namawiające do wpłaty bitcoinów, obiecując podwojenie wysłanej kwoty, np. "Wyślij 1000 $, a odeślę ci 2000 $!". Tweety wysłane zostały z profili m.in. Elona Muska, Billa Gatesa, Baracka Obamy, Joe Bidena, Warrena Buffetta, Kim Kardashian, a także firmowe konta Apple i Ubera.

Platforma po niemal półtorej godzinie od ataku wyłączyła możliwość publikowania wpisów wszystkim zweryfikowanym kontom. Przywrócono ją po ponad trzech godzinach. Atak na Twitter uznano za najpoważniejszy w historii tego medium. Dzięki przejęciu oficjalnych profili oszuści zyskali ponad 118 tys. dol.

"Ciężki dzień dla nas na Twitterze. Wszyscy czujemy się okropnie, że to się stało" - napisał na swoim koncie Jack Dorsey, twórca i szef platformy.

(MAC, 17.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.