Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 03, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"GPC" rozda bezpłatnie milion egzemplarzy "Expressu Wieczornego"

Piątkowe wydanie "Expressu Wieczornego" liczy osiem stron

W piątek wydawca "Gazety Polskiej Codziennej" (Forum SA) rozda milion egzemplarzy "Expressu Wieczornego" w kilku największych miastach Polski. "Express", który jest dodatkiem do "GPC", będzie można także pobrać za darmo w internecie.

Jak zapowiada wydawca, w środku bezpłatnego "Expressu" znajdą się teksty m.in. "o tym, co koniecznie musimy wiedzieć o wyborach prezydenckich i o tym, jak żyje Warszawa pod rządami Rafała Trzaskowskiego". Mają też powrócić rubryki "Spacerkiem po Warszawie" i "Podsłuchane jednym uchem".

"EW" był niezwykle popularną popołudniówką w czasach PRL, a jego redakcja uchodziła za najszybciej reagującą na to, co się działo w Warszawie. W ramach podziału majątku państwowego molocha wydawniczego, jakim była RSW "Prasa-Książka-Ruch", w 1991 roku gazeta wraz nieruchomościami w centrum Warszawy przypadła Porozumieniu Centrum, partii założonej przez Jarosława Kaczyńskiego i jego środowisko polityczne. Zmiana linii politycznej dziennika spowodowała, że z redakcji odeszło wielu dziennikarzy, którzy założyli "Express" (przekształcony później w "Super Express").

Od zeszłego piątku "Express Wieczorny" ukazuje się jako dodatek do wydań "GPC" na Mazowszu. Na razie tytuł nie ma redaktora naczelnego, nadzoruje go Marcin Szkuat w randze szefa działu.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem "GPC" wyniosła w kwietniu 10 284 egz. (spadek o 22,17 proc.).

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 03.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.