Dział: REKLAMA

Dodano: Lipiec 01, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PGE zrobiła wiral wsparcia polskich produktów

Ogólnopolska kampania rozpoczęła się 3 czerwca

Kampania społeczna PGE Polskie Grupy Energetycznej „Polskie - kupuję to!” zachęca Polaków do kupowania krajowych produktów i usług. Akcja promowana jest w internecie, telewizji i mediach społecznościowych.

Kampania „Polskie - kupuję to!” narodziła się z inicjatywy pracowników PGE. W czasie pandemii pracownicy angażowali się w wolontariat, wspierali infolinię NFZ, otaczali opieką seniorów i oddawali krew. Komunikowana w tym czasie niełatwa sytuacja polskich przedsiębiorców i firm zachęciła pracowników Grupy PGE do ich wsparcia za pośrednictwem wewnętrznych narzędzi komunikacji. Pracownicy zaczęli polecać sobie polskie produkty i usługi i dzielić się informacjami o nich. W miarę rozwoju akcji wzajemne polecenia zaczęły dotyczyć miejsc kultury, na weekendy i wakacje.

Firma dostrzegła tę aktywność i zdecydowała się ją wesprzeć. Wewnątrz samej Grupy PGE stworzony został specjalny blog, który ułatwia pracownikom wszystkich spółek Grupy wymianę opinii o polskich produktach i usługach. W ten sposób powstało miejsce dzielenia się informacjami oraz wspierania rodzimych producentów, usługodawców, ale także instytucji kultury.

W czerwcu wystartowała ogólnopolska kampania społeczna, która ma na celu dołączenie do pracowników PGE i zachęcenie innych do kupowania i polecania krajowych produktów, usług i miejsc oraz dzielenia się swoimi pomysłami związanymi z polskimi markami. To, jak duże znaczenie ma wybór rodzimych produktów, pokazały wyliczenia firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton. Z jej szacunków wynika, że jeśli kupujemy towary polskich firm, wyprodukowane w naszym kraju, to w Polsce z każdej wydanej złotówki zostaje 79 gr. Tymczasem przy zakupie towaru importowanego z zagranicy, wytworzonego poza Polską, jest to zaledwie 24 gr. Z wyliczeń firmy Grant Thornton wynika także, że gdyby polscy konsumenci zwiększyli zaledwie o1 proc. zakupy krajowych towarów kosztem importowanych, to w polskiej gospodarce zostawałoby rocznie dodatkowo 6,6 mld zł.

Ogólnopolska kampania rozpoczęła się 3 czerwca od aktywnych działań w social mediach, pojawiła się reklama banerowa i spoty na platformach VOD. Natomiast 8 czerwca wystartowała kampania telewizyjna. Ważnymi narzędziami w akcji są strona internetowa i fanpage na Facebooku, które mają angażować jak największą liczbę odbiorców oraz stanowić platformę promującą polskie towary, usługi czy miejsca. Na stronie Polskiekupujeto.pl można zgłaszać swoje propozycje za pośrednictwem formularza. Wiele zgłoszonych produktów znalazło się na stronie e-sklepu PGE. Co ciekawe, pierwszy spot powstał z myślą o dystrybucji wśród pracowników za pośrednictwem kanałów intranetowych. Zyskał sympatię i w takiej formie został wyemitowany w kanałach zewnętrznych.

Za kreację i logo kampanii odpowiada agencja Time4, spoty zostały wyprodukowane przez Film Image. Akcja odbywa się pod honorowym patronatem ministra aktywów państwowych, który koordynuje działania spółek skarbu państwa w walce z epidemią i jej skutkami gospodarczymi.

Materiał partnera

(01.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.