Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polscy artyści podają #milionypowodów, aby pójść na wybory

Wideo opublikował piosenkarz Dawid Podsiadło. W sumie w spocie bierze udział kilkudziesięciu artystów (screen: Facebook.com, Instagram.com)

W internetowej akcji pod hasztagiem #milionypowodów Dawid Podsiadło, Wiktor Zborowski, Joanna Kulig i Julia Wieniawa podają swoje powody, dla których wezmą udział w nadchodzących wyborach prezydenckich. 

W internetowym spocie polskie gwiazdy zachęcają do wzięcia udziału w wyborach, mówiąc, dlaczego oni w niedzielę pójdą zagłosować. "Bo chciałbym żyć w tolerancyjnym kraju", "bo wierzę, że mój głos ma znaczenie", "bo nie chcę być ciągle zlewana" – mówią artyści w spocie.

W sumie w spocie bierze udział kilkudziesięciu artystów. Wśród nich m.in. Monika Brodka, Janusz Gajos, raper Sokół czy Piotr Kędzierski. Każdy z nich wymienia swój powód, dla którego pójdzie na wybory prezydenckie. Spot można obejrzeć w mediach społecznościowych polskich artystów. Do czwartkowego południa wideo, które opublikował Dawid Podsiadło ma 416 tys. wyświetleń na Instagramie, a na Facebooku 1,6 mln. 

Podobna kampania realizowana jest przez instagramowy profil Olsnienie.eu. Powstał w kontekście wyborów parlamentarnych w 2019 r. Celem inicjatywy jest uświadamianie młodego pokolenia, że każdy głos w wyborach się liczy i jest niezbędny w kształtowaniu przyszłości Polski. W tegorocznej inicjatywie bierą udział Taco Hemingway, Krzysztof Gonciarz i Bartosz Bielenia. W krótkim wideo opowiadają o tym, jak wygląda Polska ich marzeń. 

(BAE, 25.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.