Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reporterzy bez Granic: TVP porzuciła wszelkie pozory bycia nadawcą publicznym  

RSF podkreśla, że debata prezydencka transmitowana w TVP była stronnicza, a pytania były przygotowane pod Andrzeja Dudę (screen Tvp.info)

Reporterzy bez Granic (RSF) zarzucają TVP łamanie zasad misji publicznej i angażowanie się w kampanię wyborczą urzędującego prezydenta.

W swojej publikacji RSF pisze, że "jeśli wierzyć TVP, obecny prezydent Andrzej Duda nie ma słabości, podczas gdy najpopularniejszy kandydat opozycji, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, znajduje się na liście największych wrogów konserwatywnej i patriotycznej Polski".

Oprócz nierównego dostępu kandydatów do mediów publicznych RSF podkreśla, że debata prezydencka transmitowana w TVP była stronnicza, a pytania były przygotowane pod Andrzeja Dudę.

Organizacja twierdzi, że TVP porzuciła wszelkie pozory bycia nadawcą publicznym poprzez ścisłą współpracę z rządem i powielanie  polityki nienawiści. "Obejmowało to nadanie filmu dokumentalnego »Inwazja«, który miał ujawnić »cele, metody i pieniądze« stojące za polską społecznością LGBT" – czytamy w publikacji.

Reporterzy bez Granic wzywają parlament do przywrócenia uprawnień publicznego organu nadzoru mediów i zwracają się do instytucji europejskich o włączenie tematu wolności prasy do postępowania przeciwko Polsce za naruszenie europejskich wartości.

Polska w najnowszym Światowym Indeksie Wolności Prasy przygotowywanym przez RSF znalazła się na 62. miejscu. To spadek o trzy pozycje w porównaniu z rankingiem z 2019 roku.

(BAE, 25.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.