Temat: pożegnanie

Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Lesław Skinder, dziennikarz sportowy Polskiego Radia

Lesław Skinder był sprawozdawcą z największych imprez sportowych (fot. Stefan Maszewski/Reporter)

W wieku 88 lat zmarł Lesław Skinder, sprawozdawca sportowy Polskiego Radia, który od igrzysk olimpijskich w 1968 roku relacjonował przede wszystkim występy polskich lekkoatletów. Wiadomość podało Polskie Radio 24 na swojej stronie internetowej.

Lesław Skinder karierę dziennikarską zaczynał w 1950 roku w "Kurierze Szczecińskim". Od 1968 roku związał się z Rozgłośnią Polskiego Radia i Ośrodkiem Telewizyjnym w Szczecinie. W latach 1973-1976 był redaktorem naczelnym Redakcji Programów Sportowych Telewizji Polskiej. Dla Polskiego Radia sprawozdawał z kilkunastu letnich i zimowych igrzysk olimpijskich oraz z wielu mistrzostw świata i Europy w lekkoatletyce. 

W 2009 roku otrzymał Honorowy Złoty Mikrofon "za niezwykłe wzruszenia, za wspaniałą umiejętność malowania słowem relacji sportowych oraz za stworzenie od fundamentów polskiej szkoły na Białorusi i za bezustanne czuwanie, aby uczącym się tam dzieciom nigdy niczego nie zabrakło".

Jego drugą pasją były Kresy. Urodził się w Grodnie i tam właśnie z jego inicjatywy zbudowana została polska szkoła.

(MAC, 24.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.