Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Media szykują wieczory wyborcze. Będą komentarze i wyniki sondaży exit poll

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę (fot. Pexels.com)

 28 czerwca, w dniu wyborów prezydenckich, lokale wyborcze zostaną zamknięte o godz. 21. Telewizje, portale i stacje radiowe przygotowały specjalne programy poświęcone niedzielnym wyborom.

W dniu wyborów badanie exit poll dla TVP, Polsatu i TVN zrealizuje Ipsos.

Gdzie obejrzeć wieczór wyborczy?

W TVP Info specjalny program rozpocznie się o 19.50. Do 20.55 "Studio wyborcze TVP Info" poprowadzą Marta Kielczyk i Michał Rykowski. Danuta Holecka i Michał Adamczyk będą gospodarzami "Wieczoru wyborczego TVP 1 i TVP Info" od 20.55 do 23. O 23 zacznie się "Noc wyborcza TVP Info", która potrwa do 4 rano. Poprowadzą ją Małgorzata Opczowska i Jacek Łęski oraz Agnieszka Oszczyk i Karol Gat. Później - od 4 do 7 - zastąpią ich Bartłomiej Graczak, Michał Rachoń i Adrian Klarenbach w "Poranku wyborczym TVP Info".

W Polsat News i serwisie Polsatnews.pl wieczór wyborczy zacznie się o 19.50, a od 20.50 przez ponad godzinę będzie równolegle transmitowany w otwartym Polsacie. Głównymi prowadzącymi będą Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski, a współprowadzącymi - Piotr Witwicki i Michał Stela.

W TVN 24 o 20.35 rozpocznie się wydanie specjalne "Czasu decyzji", którego gospodarzem będzie Grzegorz Kajdanowicz. Wydania specjalne programów publicystycznych poprowadzą Monika Olejnik ("Kropka nad i"), Konrad Piasecki ("Kawa na ławę"), Małgorzata Łaszcz ("Loża prasowa") i Andrzej Morozowski ("Tak jest"). O północy specjalne wydanie "Faktów" poprowadzi Katarzyna Zdanowicz. 

Kto poda wstępne wyniki wyborów prezydenckich?

RMF FM planuje w niedzielę specjalne wydania "Faktów" o 21, 21.30, 22, 22.30 i 23. Wieczór wyborczy w formule programu wideo po 21 rozpocznie się w serwisie Rmf24.pl.

W Radiu Zet wieczór wyborczy potrwa od 21 do 22. Gospodarzami programu będą Beata Lubecka i Joanna Komolka.

W Programie III Polskiego Radia specjalną audycję poprowadzą Patrycjusz Wyżga i Marcin Pośpiech. W Polskim Radiu 24 głównym gospodarzem programu będzie Łukasz Sobolewski, Krzysztof Świątek poprowadzi rozmowy z publicystami, a Katarzyna Gójska - z politologami.

W radiu Tok FM gospodarzami wieczoru wyborczego od 21 do 23 będzie Maciej Zakrocki. O 23 na antenie pojawi się wydanie specjalne "Sabatu symetrystów" Grzegorza Sroczyńskiego (na co dzień jest to podcast), a po północy ze słuchaczami rozmawiać będzie Paweł Sulik. 

Na stronie głównej Wirtualnej Polski dwugodzinny wieczór wyborczy rozpocznie się o 20.50. Pierwsze 45 minut pokazywane ma być jednocześnie w Telewizji WP. Program poprowadzą Marek Kacprzak i Mateusz Ratajczak, a rozmowy z gośćmi poprowadzą Agnieszka Kopacz i Sebastian Ogórek.

Gdzie sprawdzić wyniki wyborów?

Portal Gazeta.pl o 21 wieczór wyborczy rozpocznie od podania wstępnych wyników głosowania w nowym, specjalnym formacie, następnie Łukasz Kijek porozmawia z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim.

Wspólny wieczór wyborczy planują Onet.pl, "Fakt" i "Newsweek", ale Ringier Axel Springer Polska nie podaje jeszcze szczegółów.

W Interii wieczór wyborczy ma być relacjonowany przy wykorzystaniu ulepszonej funkcjonalności na żywo.

Media szykują również specjalne programy na powyborczy poniedziałek. W Radiu Zet Beata Lubecka zamiast jednego będzie miała trzech gości (po 7, 8 i 9). Tok FM i Gazeta.pl wspólnie przygotują "Poranek wyborczy", który będzie trwać od 6.30 do 12, a jego prowadzącymi będą Dominika Wielowieyska, Karolina Lewicka, Łukasz Kijek i Maciej Głogowski. O 8 rozpocznie się na stronie głównej Wirtualnej Polski "Poranek powyborczy" z Markiem Kacprzakiem i Mateuszem Ratajczakiem w roli gospodarzy.

(KOZ, 24.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.