Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pięć skarg na debatę prezydencką w TVP

Debatę w TVP prowadził Michał Adamczyk (screen: YouTube/TVP Info)

Pięć skarg na debatę kandydatów na prezydenta wyemitowaną w środę w TVP 1 wpłynęło do tej pory do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Trzy skargi dotyczyły emisji wywiadu z Andrzejem Dudą bezpośrednio po debacie (jedną z nich złożył członek Rady Mediów Narodowych Juliusz Braun). Jedna skarga dotyczyła możliwości wcześniejszego udostępnienia przez TVP pytań Dudzie, jedna była skargą na brak reakcji prowadzącego debatę Michała Adamczyka, kiedy kandydaci wypowiadali się nie na temat.

⇒ Przeczytaj też: Tendencyjne pytania podczas debaty prezydenckiej w TVP

"Bezpośrednio po zakończeniu debaty, na antenie TVP INFO nadana została trwająca ponad 10 minut wypowiedź jednego z kandydatów, urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy, który w gmachu TVP i na tle baneru TVP swobodnie rozwijał swoje odpowiedzi udzielone podczas debaty i szeroko, krytycznie odnosił się do wypowiedzi kontrkandydatów. Żaden z innych kandydatów nie miał takiej możliwości" - napisał w skardze Braun. Jego zdaniem narusza to ustawowe powinności nadawcy z Ustawy o radiofonii i telewizji i zasady Kodeksu wyborczego.

⇒ Przeczytaj też: Środowa debata prezydencka z większą widownią od poprzedniej

Debata z udziałem 11 kandydatów na prezydenta odbyła się w środę 17 czerwca o 21. Poprowadził ją Michał Adamczyk. Debatę oglądało w TVP 1, TVP Info i TVP Polonia łącznie średnio 5,42 mln widzów - o ponad 800 tys. więcej, niż poprzednią w maju (dane: Nielsen Audience Measurement).

(JSX, 22.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.