Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Polska pozwała Rafała Trzaskowskiego

TVP pozwała Rafała Trzaskowskiego, który w ubiegłym tygodniu pozwał TVP (fot. Piotr Molecki/East News)

TVP poinformowała, że skierowała do sądu prywatny akt oskarżenia przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu, kandydatowi Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Telewizja zarzuca mu „notoryczne naruszanie dobrego imienia spółki”.

W oświadczeniu opublikowanym przez Centrum Informacji TVP podkreślono, że kampania Trzaskowskiego „opiera się na agresji skierowanej przeciwko Telewizji Polskiej i jej pracownikom”. Jako przykład podano wypowiedź kandydata o tym, że w połowie maja zarząd telewizji przyznał sobie bardzo wysokie premie. TVP zarzuca też Trzaskowskiemu „ciągłe atakowanie Telewizji Polskiej” i grożenie "likwidacją telewizji", „a dziennikarzom i pracownikom utratą pracy”.

Do pozwu TVP odniósł się Cezary Tomczyk, szef sztabu wyborczego kandydata KO. „Kampania zmienia się w starcie Trzaskowski-Kurski. Widać, że sztab Andrzeja Dudy niespecjalnie sobie radzi. Już wiem, na co TVP wydaje 2 mld złotych - na niszczenie innych kandydatów. Nas to nie złamie! Im bardziej TVP będzie atakowała Trzaskowskiego i nas wszystkich, tym będziemy mocniejsi” - powiedział Tomczyk, cytowany przez portal Gazeta.pl.

W ubiegłym tygodniu Rafał Trzaskowski złożył pozew cywilny przeciwko TVP za naruszenie dóbr osobistych przez podawanie na jego temat „nierzetelnych, niezweryfikowanych i niezwykle tendencyjnych informacji”. Polityk domaga się pięciokrotnych przeprosin tuż przed głównym wydaniem "Wiadomości" oraz wpłaty 100 tys. zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

(PAZ, 22.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.