Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Komisja etyki Polskiego Radia bez przedstawiciela związkowców

Kandydatem związków zawodowych i rady pracowniczej do komisji etyki był Ernest Zozuń (screen YouTube/journalismucu)

W składzie komisji etyki Polskiego Radia 11. kadencji nie ma osoby wskazanej przez związki zawodowe i radę pracowniczą.

W nowej komisji, powołanej przez prezeskę Polskiego Radia Agnieszkę Kamińską, znaleźli się: Paweł Piszczek (dyrektor i redaktor naczelny Informacyjnej Agencji Radiowej), Jan Brodzki (dział transportu i logistyki), Halina Ostas (Polskie Radio dla Zagranicy), Małgorzata Raducha (Program I Polskiego Radia) i Małgorzata Glabisz-Pniewska (redakcja katolicka).

Działające w radiu związki zawodowe i rada pracownicza zarekomendowały do komisji etyki Ernesta Zozunia, szefa redakcji aktualności radiowej Trójki. Prezeska Kamińska jednak go nie powołała. Dlaczego? Biuro zarządu spółki nie odpowiedziało nam na to pytanie.

Z naszych informacji wynika, że od lat obowiązywała niepisana zasada, że po jednym kandydacie do komisji wskazywały związki zawodowe i rada pracownicza. Przeważnie jedna lub obie kandydatury były uwzględniane. Tym razem kandydat był wspólny.

W poprzedniej komisji z rekomendacji związkowców w jej składzie był Dariusz Bugalski, były już dziennikarz Trójki - choć nie znalazł się w niej od razu.

Kadencja komisji etyki Polskiego Radia trwa dwa lata.

(KOZ, 17.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.