Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przedstawiciel Glińskiego w radzie nadzorczej Radia Olsztyn

Kandydaturę Adrianny Szubielskiej-Malińskiej przedstawił Radzie Mediów Narodowych minister Piotr Gliński (fot. Piotr Molecki/East News)

Adrianna Szubielska-Malińska z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma wejść do rady nadzorczej publicznego Radia Olsztyn.

Jej kandydaturę Radzie Mediów Narodowych przedstawił Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego. Szubielska-Malińska jest radcą prawną w departamencie własności intelektualnej i mediów w jego resorcie.

Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański zarządził korespondencyjne głosowanie ws. powołania Adrianny Szubielskiej-Malińskiej do rady nadzorczej Radia Olsztyn. Jest to jednak formalność, bo większość w Radzie mają politycy PiS.

Juliusz Braun, wybrany do RMN z rekomendacji PO, przypomniał przewodniczącemu Czabańskiemu swoje stanowisko, że "nie istnieją żadne podstawy prawne dające ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego uprawnienia do zgłaszania kandydatów do organów spółek mediów publicznych". Sam zagłosował przeciw powołaniu Szubielskiej-Malińskiej.

Adrianna Szubielska-Malińska ma zastąpić w radzie nadzorczej Radia Olsztyn Mariusza Oszmiana, który złożył rezygnację. Został on dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ełku.

Przedstawiciele Ministerstwa Kultury znaleźli się wcześniej w radach nadzorczych m.in. Radia Zachód, Radia Lublin i Radia Wrocław.

(KOZ, 17.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.