Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szefowe Głosu Ameryki odchodzą po nominacji dla człowieka Trumpa

Voice of America nadaje w ponad 40 językach (fot. Wikimedia Commons/Voice of America)

Amanda Bennett, dyrektorka Voice of America oraz jej zastępczyni Sandra Sugawara zrezygnowały z pracy, po tym jak szefem stacji, na wniosek prezydenta Donalda Trumpa, został Michael Pack.

Od dwóch miesięcy Trump wywierał presję na Senat, w którym większość mają republikanie, by CEO rozgłośni został jego sprzymierzeniec. Prezydent miał pretensje do władz Voice of America m.in. o wzmacnianie chińskiej propagandy, choćby z powodu relacji z hucznego ponownego otwarcia Wuhan - miasta, w którym pojawiły się pierwsze przypadki koronawirusa. Michael Pack jest bliskim sojusznikiem konserwatywnych działaczy politycznych, w tym Steve'a Bannona, niegdyś doradcy Trumpa i byłego prezesa prawicowego serwisu Breitbart News. Ustępujące dyrektorki w liście do pracowników napisały, że Pack ma prawo sam dobrać sobie współpracowników.

Głos Ameryki to powstała 1 lutego 1942 roku rządowa rozgłośnia Stanów Zjednoczonych, nadająca dla zagranicy po angielsku i w ponad 40 innych językach.

(MAC, 17.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.