Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter usunął 32 tys. kont rozsiewających fake newsy i propagandę polityczną

Twitter monitoruje konta na całym świecie (fot. Pixabay.com)

Twitter, w ramach walki z propagandą polityczną i fake newsami, usunął 32 tys. profili. Konta powiązane były głównie z Chinami, Turcją i Rosją.

Według Twittera z kont tych uprawiano dezinformację, podszywając się pod indywidualne osoby. Najwięcej wspierało działania Chin - blisko 24 tys. - rozpowszechniając głównie wiadomości na temat Hongkongu i popierając Komunistyczną Partii Chin. Ponad 7 tys. było zarządzanych przez Turcję (głównie chodziło o wspieranie bieżącej polityki urzędującego prezydenta), a 1,1 tys. przez Rosję (poparcie dla Władimira Putina i atakowanie jego przeciwników).

Kolejnych 150 tys. kont jest monitorowanych jako tzw. wzmacniacze przekazu, nie tworzące postów, ale zwiększające zasięg poprzez udostępnianie. Według Twittera akcje były skoordynowane, co może wskazywać na uczestnictwo państwowych agencji w przygotowywaniu ich treści.

(MAC, 16.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.