Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Program Onetu i Kanału Sportowego “Misja Futbol” zawieszony

Jeśli Onet nie zdecyduje się na dalszą współpracę przy "Misji Futbol", to Kanał Sportowy najprawdopodobniej będzie tworzyć podobny format publicystyczny pod inną nazwą (screen YouTube/KanałSportowy)

Trwają rozmowy o przyszłości programu "Misja Futbol" współtworzonego przez Kanał Sportowy i Onet. Dotychczasowa umowa wygasła, nowej nie podpisano, więc wczoraj nie został wyemitowany nowy odcinek.

Informację o zawieszeniu programu podał na Twitterze Krzysztof Stanowski, współzałożyciel Kanału Sportowego, produkującego “Misję Futbol”. "Dzisiaj nie ma #MisjaFutbol. Kontrakt z Onetem wygasł i póki co nie ma nowego” – napisał.

Dotychczasowa umowa obowiązywała do 8 czerwca, a negocjowanie nowej jest w toku. Decyzja o dalszej współpracy ma zapaść do końca tygodnia. – Cenimy sobie współpracę z Onetem, któremu dajemy pierwszeństwo w rozmowach o przyszłości formatu – komentuje Krzysztof Stanowski. Nie wyklucza jednak współpracy z innymi mediami. – Jeśli okaże się, że Onet nie jest zainteresowany dalszą współpracą nad "Misją Futbol", to będziemy myśleć o innym formacie publicystycznym – mówi. 

“Misja Futbol” to format, którego właścicielem jest Onet, dlatego dalsza samodzielna realizacja programu przez Kanał Sportowy pod tą nazwą jest niemożliwa. Mateusz Borek, współprowadzący "Misję Futbol", tłumaczył na Twitterze, że Kanał Sportowy nie może realizować programu bez równoczesnej transmisji w Onecie. Agnieszka Skrzypek-Makowska, communications manager RASP w odpowiedzi na nasze pytania podała jedynie, że o dalszych planach wydawca poinformuje w późniejszym terminie.

„Misja Futbol” już raz zniknęła z ramówki Onetu. Było to pod koniec 2019 roku i miało związek z odejściem z RAS Polska ówczesnego prowadzącego “Misję Futbol” Michała Pola, który od stycznia współpracuje z Wirtualną Polską. Program w zmienionej formie i z nowymi prowadzącymi wrócił do ramówki portalu Onet 2 marca.

Gospodarzami „Misji Futbol” zostali Mateusz Borek i Tomasz Smokowski, współtwórcy Kanału Sportowego na YouTube. Dotychczas program nadawany był na żywo w każdy poniedziałek o godz. 10.30 z Dariuszem Szpakowskim z TVP jako stałym gościem.

Twórcami Kanału Sportowego są Mateusz Borek, Michał Pol, Tomasz Smokowski i Krzysztof Stanowski.

(BAE, 16.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.