Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 09, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Polska chwilowo może być bez prezesa

Maciej Łopiński p.o. prezesem został 10 marca (screen Tvp.info)

Zarząd Telewizji Polskiej przez kilka dni może być dwuosobowy i bez prezesa. Oddelegowanie Macieja Łopińskiego do wykonywania czynności prezesa spółki kończy się w tym tygodniu, a posiedzenie rady nadzorczej TVP zostało zwołane dopiero na przyszły tydzień.

Przewodniczący rady nadzorczej Maciej Łopiński został oddelegowany do zarządu TVP 10 marca. Zgodnie ze statutem spółki oddelegowanie nie może być dłuższe niż trzy miesiące. To oznacza, że okres ten kończy się w środę 10 czerwca i od czwartku będzie dwóch członków zarządu: Jacek Kurski i Mateusz Matyszkowicz.

Z naszych informacji wynika, że posiedzenie rady nadzorczej TVP zwołane zostało na przyszły wtorek 16 czerwca. Prawdopodobnie wtedy rada zdecyduje o ponownym oddelegowaniu Macieja Łopińskiego do zarządu spółki, o czym pisaliśmy na początku czerwca.

Łopiński w zarządzie nadzoruje jednostki korporacyjne, Jacek Kurski - programowe (w tym biuro programowe, Telewizyjną Agencję Informacyjną i TVP Sport), a Matyszkowiczowi podlegają m.in. Centrum Kultury i Historii oraz Agencja Kreacji Filmu i Serialu.

(KOZ, 09.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.