Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 01, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Kurski ma nadzorować Telewizyjną Agencję Informacyjną

Jacek Kurski ma w zarządzie TVP nadzorować TAI (fot. Piotr Molecki/East News)

Marzena Paczuska zrezygnowała z funkcji członka zarządu Telewizji Polskiej. Jacek Kurski ma w zarządzie nadzorować Telewizyjną Agencję Informacyjną. Z ustaleń "Presserwisu" wynika, że przedłużone ma zostać czasowe oddelegowanie Macieja Łopińskiego z rady nadzorczej spółki do wykonywania czynności prezesa telewizji. 

Marzena Paczuska w złożonej w piątek rezygnacji nie podała powodów decyzji. 10 marca została zawieszona przez radę nadzorczą TVP w obowiązkach członka zarządu spółki na trzy miesiące. Nadzór nad jednostkami, za które odpowiadała (Ośrodek Kanałów i Serwisów Internetowych, TVP Polonia i Biełsat TV), przejął w zarządzie już wtedy Mateusz Matyszkowicz. Paczuska do zarządu telewizji weszła w połowie marca 2019 roku, wcześniej była doradczynią zarządu i szefową "Wiadomości".

Po rezygnacji Marzeny Paczuskiej zarząd TVP tworzą: p.o. prezes Maciej Łopiński, Jacek Kurski i Mateusz Matyszkowicz. Oddelegowanie Łopińskiego z rady nadzorczej kończy się 10 czerwca, ale - jak dowiedzieliśmy się - ma zostać przedłużone. Łopiński w zarządzie nadzoruje jednostki korporacyjne. Jacek Kurski - programowe (w tym biuro programowe, Telewizyjną Agencję Informacyjną i TVP Sport). Matyszkowiczowi podlegają te same jednostki co wcześniej (m.in. Centrum Kultury i Historii oraz Agencja Kreacji Filmu i Serialu).

W piątek przewodniczący Rady Mediów Narodowych zarządził korespondencyjne głosowanie nad uchwałami uchylającymi uchwały o powołaniu Jacka Kurskiego na członka zarządu TVP i poszerzeniu zarządu spółki do czterech osób (z 22 maja), a także nad uchwałą o ponownym wejściu Kurskiego do zarządu telewizji. - Były rozbieżne opinie prawne, czy poprzednie powołanie w sytuacji sprzeczności między liczebnością zarządu i zniesieniem ograniczenia tej liczebności w ustawie a innym zapisem na ten temat w statucie TVP nie spowoduje wątpliwości co do prawomocności powołania - wyjaśnia przewodniczący RMN Krzysztof Czabański. Statut TVP przewiduje, że zarząd spółki liczy od jednej do trzech osób.

Galeria: Premiery seriali w czerwcu

(KOZ, 01.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.