Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 08, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC od września z nowym dyrektorem generalnym

Tim Davie od lat pracuje w BBC, ostatnio był szefem BBC Studios, komercyjnego ramienia publicznego nadawcy (fot. materiały prasowe)

Tim Davie, dotychczasowy szef BBS Studios, od 1 września zastąpi Tony'ego Halla na stanowisku dyrektora generalnego całego koncernu BBC. Będzie 17. w historii szefem brytyjskiego publicznego nadawcy.

Jeszcze w ubiegłym miesiącu David Clementi, prezes zarządu BBC, informował, że nowy szef zostanie wybrany późnym latem, a koncern będzie mieć problem z wyborem, choć 53-letni Davie jest najpoważniejszym kandydatem (w koncernie pracuje od 2005 roku, gdy przyszedł z Pepsico). Davie w BBC pełnił funkcję dyrektora działu marketingu, komunikacji i kontaktów z klientami, w roku 2008 został szefem działu audio i muzyki, będąc odpowiedzialnym za sektor radiowy. W 2012 był krótko dyrektorem generalnym BBC, po nieoczekiwanej rezygnacji George'a Entwisle'a. Po pół roku został zastąpiony przez Halla. Następnie stanął na czele BBC Studios, komercyjnego ramienia publicznego nadawcy.

Davie od początku znajdował się na short liście kandydatów obok Charlotte Moore, aktualnej dyrektor ds. treści BBC, Willa Lewisa, byłego dyrektora naczelnego Dow Jones (wydawcy "The Wall Street Journal") oraz Douga Gurra, szefa brytyjskiego i irlandzkiego oddziału Amazona. 

Półtora roku temu Davie mógł zostać szefem piłkarskiej Premier League. Otrzymał ofertę, ale odmówił.

Galeria: Premiery seriali w czerwcu

(MAC, 08.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.