Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 05, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Właściciel Google pozwany na 5 mld dol.

Opcja incognito ma umożliwiać korzystanie z internetu bez obawy o przechowywanie danych (fot. Pixabay.com)

Amerykańska kancelaria prawna Boies Schiller Flexner pozwała Alphabet, spółkę, która jest właścicielem Google, za śledzenie milionów użytkowników, mimo że mieli włączony tryb incognito. Kancelaria wnioskuje o 5 mld dol. od Google i po 5 tys. dol. dla poszkodowanych użytkowników.

Opcja incognito ma umożliwiać korzystanie z internetu bez obawy o przechowywanie danych na temat działań na urządzeniu lub w przeglądarce. Aktywność jest jednak badana poprzez narzędzia Google, m.in. Analytics. Zdaniem rzecznika Google, Jose Castanedy, działania jego firmy nie są nielegalne. Według firmy właściciele witryn internetowych mogą dzięki temu lepiej ocenić efektywność publikowanej zawartości.

Zdaniem kancelarii adwokackiej Google powinno wypłacić 5 tys. dol. każdemu występującemu w pozwie za naruszenie przepisów dotyczących prywatności.

Galeria: 40 lat CNN

(MAC, 05.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.