Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 05, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Dziennik Gazeta Prawna" obniża podstawę wynagrodzeń

W kwietniu średnia sprzedaż ogółem "Dziennika Gazety Prawnej" wyniosła 30 993 egz.

Pracownicy redakcji "Dziennika Gazety Prawnej" (Infor Biznes) będą mieli na trzy miesiące obniżone podstawy wynagrodzenia i wymiar czasu pracy o 5 proc. Wydawca tytułu ubiega się o wsparcie z tzw. tarczy antykryzysowej.

- Przepisy wymagają, żeby pracodawca obniżył czas pracy, jeśli chce uzyskać dofinansowanie – mówi jeden z dziennikarzy "DGP". Jak dodaje, obniżona będzie tylko podstawa pensji dziennikarzy, a wierszówki pozostaną bez zmian. W zamian pracownicy będą mieli dodatkowy jeden dzień wolny w miesiącu. Zmiany nie weszły jeszcze w życie.

- Jest to związane z sytuacją gospodarczą. Firma zamierza ubiegać się o wsparcie z tarczy antykryzysowej – mówi "Presserwisowi" redaktor naczelny Krzysztof Jedlak.

Według naszego informatora w redakcji nie było zwolnień z powodu oszczędności związanych z pandemią. - Umowy są przedłużane – podkreśla.

Jak wynika z danych ZKDP, w kwietniu średnia sprzedaż ogółem "Dziennika Gazety Prawnej" wyniosła 30 993 egz. (spadek o 11,54 proc. w porównaniu z kwietniem 2019 roku).

Wcześniej z powodu pandemii pensje i czas pracy obniżyły m.in. Agora, Grupa ZPR Media, Burda Media Polska, Edipresse Polska i Wydawnictwo Zwierciadło.

(JSX, 05.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.