Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 05, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ogłoszono laureatki Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej

Na tegoroczny konkurs Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska im. Tadeusza Mazowieckiego wpłynęło 181 prac, a do finału wybrano 29

Kaja Puto, Małgorzata Zerwe, Heike Bittner, Veronica Frenzel, Agata Szymańska-Medina, Agata Horbacz i Katharina Zabrzynski zostały nagrodzone w tegorocznej edycji Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego.

Kaja Puto otrzymała nagrodę w kategorii Prasa za tekst "Chrystus zamiast mostu na trójstyku granic" ("Gazeta Wyborcza"). W kategorii Radio nagrodzono Małgorzatę Zerwe za pracę "Niemiecko-polsko-europejska. Oblicza Magdaleny Parys", wyemitowaną w Deutschlandfunk Feature. Heike Bittner zwyciężyła w kategorii Telewizja za pracę "Rozbitkowie w Berlinie - Polska ściąga bezdomnych rodaków do kraju", wyemitowaną w Mitteldeutschen Rundfunk Redaktion Osteuropa und Dokumentationen. Veronica Frenzel i Agata Szymanska-Medina otrzymały nagrodę w kategorii Multimedia za materiał "Wszystkie za jedną", opublikowany w "Der Spiegel". Agata Horbacz i Katharina Zabrzynski zwyciężyły w kategorii Dziennikarstwo na pograniczu - za pracę "Bez Polaków ani rusz" (Rundfunk Berlin-Brandenburg, Regionalstudio Frankfurt an der Oder). W finale konkursu znalazło się  29 prac, zgłoszeń było 181.

Zwycięzca każdej kategorii otrzymał 5 tys. euro. Fundatorami są Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Zeit-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius, władze województw – dolnośląskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego oraz trzech niemieckich krajów związkowych – Brandenburgii, Meklemburgii-Pomorze Przednie i Wolnego Państwa Saksonia.

(AMS, 05.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.