Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 04, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mateusz Borek skomentuje mecze dla Eurosportu, z TVP nie rozmawiał

Mateusz Borek wcześniej współpracował z Eurosportem, komentując spotkania niemieckiej Bundesligi (screen: Youtube.com/Przeglad Sportowy)

Mateusz Borek skomentuje w Eurosporcie jeden z półfinałów i finał piłkarskiego Pucharu Niemiec.

Półfinały zaplanowano na 9 i 10 czerwca. 9 czerwca spotkają się FC Saarbruecken i Bayer Leverkusen, a 10 czerwca: Bayern Monachium – Eintracht Frankfurt. Mateusz Borek skomentuje drugi z półfinałów (razem ze Sławomirem Chałaśkiewiczem), podczas pierwszego ma być gościem w studiu.

Finał - również z komentarzem Borka - rozegrany ma zostać 4 lipca. Borek wcześniej współpracował z Eurosportem, komentując spotkania niemieckiej Bundesligi.

Z kolei TVP Sport przez najbliższe trzy lata będzie pokazywać bokserskie gale organizowane przez MB Promotions Mateusza Borka i Tymex Boxing Promotions Mariusza Grabowskiego. Zapytaliśmy Mateusza Borka, czy dołączy do zespołu TVP Sport i będzie komentować mecze w tym kanale.

- Nie rozmawialiśmy o tym w ogóle. Dogadaliśmy się razem z Mariuszem Grabowskim z panem Markiem Szkolnikowskim (dyrektorem TVP Sport - przyp. red.) na partnerstwo w boksie. I jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Na razie mam pół roku przerwy. Dla przyjemności zrobię półfinał i finał Pucharu Niemiec w Eurosporcie - wyjaśnia dziennikarz. - Mam Kanał Sportowy. Musimy pracować, rozwijać projekt. Nie będę się spieszył z niczym. Już czasu na normalne życie brakuje. Skomentowałem kilka tysięcy meczów w życiu i 24 lata żyłem w takim rytmie. Teraz nauczyłem się bez tego żyć i nie cierpieć - dodaje.

Mateusz Borek przez blisko 20 lat związany był z Polsatem Sport, w kwietniu otrzymał listowane wypowiedzenie datowane na koniec lutego. Nadawca zdecydował się niedawno uregulować działalność internetową swoich dziennikarzy, a Borek zaangażował się w Kanał Sportowy.

(KOZ, 04.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.