Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 03, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trójka z nowymi szefami redakcji aktualności i publicystyki

Kuba Strzyczkowski jest piątym dyrektorem Trójki od początku tzw. dobrej zmiany

Ernest Zozuń został kierownikiem redakcji aktualności radiowej Trójki, a Sylwia Héjj - publicystyki.

Ernest Zozuń w roli szefa aktualności zastąpił Łukasza Kurtza-Królikiewicza. Podlegać mu będą poranne i popołudniowe "Zapraszamy do Trójki" oraz serwisy informacyjne stacji. Zozuń z Polskim Radiem związany jest od 1988 roku, był m.in. korespondentem w Iraku i Moskwie. Zastępcą Zozunia została wydawczyni Ewa Lipowicz, pracująca w Programie III od 1996 roku.

Na stanowisku kierownika redakcji publicystyki, którym została Sylwia Héjj, ostatnio był wakat. Obowiązki pełniła sekretarz redakcji anteny Edyta Kocemba. Héjj pracuje w Trójce od 2008 roku jako wydawczyni.

Szefów redakcji - także muzycznej (kieruje nią teraz Mariusz Owczarek) - wybrały ich zespoły w głosowaniu.

Od poniedziałku w Trójce ponownie nadawana jest audycja Ernesta Zozunia "3 strony świata" (Zozuń jest jeszcze na zwolnieniu lekarskim, na razie prowadzą ją inni dziennikarze) - zdjął ją w 2018 roku ówczesny dyrektor anteny Wiktor Świetlik. Na antenę wracają również audycje, które zostały zawieszone na czas zmienionej ramówki z powodu pandemii koronawirusa - np. "Klub Trójki" (ma być nadawany od przyszłego tygodnia) i "Gitarą i piórem" Janusza Deblessema.

Na antenę Trójki, oprócz m.in. Piotra Stelmacha, Piotra Metza i Marcina Łukawskiego, wróciła również Katarzyna Stoparczyk, która pod koniec maja ogłosiła odejście z rozgłośni.

Od 25 maja dyrektorem i redaktorem naczelnym radiowej Trójki jest Kuba Strzyczkowski. Jest on piątym szefem stacji od początku tzw. dobrej zmiany. Wcześniej szefami anteny byli: Paulina Stolarek-Marat, Adam Hlebowicz, Wiktor Świetlik i Tomasz Kowalczewski. Jeszcze w 2016 roku udział Trójki w czasie słuchania wynosił 7,9 proc., podczas gdy w 2019 roku już 5,1 proc. (badanie Radio Track, realizowane przez Kantar).

(KOZ, 03.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.