Dział: PRASA

Dodano: Maj 29, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawnictwo Bauer zwalnia kolejnych 20 osób

Wydawnictwo Bauer informowało ostatnio o zawieszeniu wydawania kolejnych magazynów (fot. Pixbay.com)

Wydawnictwo Bauer w czwartek wręczyło wypowiedzenia 20 pracownikom, w tym sześciorgu z biura reklamy. Wydawnictwo tłumaczy, że powodem zwolnień jest wywołany epidemią spadek inwestycji reklamowych i zamknięcie miesiąc temu kilku tytułów oraz wydań specjalnych wydawnictwa.

Bauer nie informuje, z których działów poza biurem reklamy zwolniono pracowników. - Z różnych. Nie podajemy, kto i z którego działu czy redakcji kończy pracę – mówi Maciej Brzozowski, dyrektor public relations wydawnictwa. - Z powodu utrzymującej się kryzysowej sytuacji na rynku wydawniczym wydawnictwo zmuszone jest po raz drugi - i miejmy nadzieję ostatni - w najbliższym czasie dokonać niezbędnej redukcji liczby stanowisk – dodaje Brzozowski. Zapewnia, że poza odprawami wszyscy zwalniani otrzymają pakiety pomocowe.

Pod koniec kwietnia Bauer poinformował, że przestaje wydawać siedem tytułów z segmentów poradniczo-rozrywkowego i true stories ("Barwy Życia", "Historie o Duchach", "Kalejdoskop Losów", "Sekrety i Namiętności", "Śledztwo", "Szczypta Magii", "Życie i Nadzieja") oraz 27 wydań specjalnych. Spółka zwolniła wtedy 27 osób, wypowiedzenia dostały też zespoły "CD-Action" i "PC Format". Wstrzymano też wydawanie magazynu "Kawaii".

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(JSX, 29.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.