Dział: INTERNET

Dodano: Maj 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter ostrzega przed wpisami Donalda Trumpa

Prezydent Trump ostrzega przed machlojkami przy wyborach korespondencyjnych, a Twitter ostrzega przed jego wpisami (fot. Pixabay.com)

Twitter ostrzegł Donalda Trumpa przed zamieszczaniem wpisów zawierających nieprawdziwe wiadomości. Sprawa dotyczy wtorkowego tweeta, w którym prezydent USA twierdzi, że głosowanie korespondencyjne skończy się oszustwem i wypaczeniem wyników. 

Jak donosi Reuters, Twitter po raz pierwszy udzielił upomnienia prezydentowi Trumpowi, który już wielokrotnie był oskarżany o produkowanie fake newsów. Jego profil ma ponad 80 mln obserwujących. Twitter oznaczył jego składającą się z dwóch tweetów wiadomość wykrzyknikiem, odpowiednim podpisem oraz linkiem odsyłającym użytkowników do stron ze zgromadzonymi informacjami na temat wyborów korespondencyjnych.

W środę Trump oskarżył Twitter o ingerencję w wybory prezydenckie oraz ograniczanie wolności wypowiedzi. Zapowiedział, że jako prezydent nie pozwoli na takie działania. Zamieścił swoją identyczną wiadomość na oficjalnym koncie na Facebooku. Post został przekazany dalej ponad 17 tys. razy i zyskał 170 tys. reakcji, administratorzy serwisu nie zareagowali.

Na początku maja serwisy społecznościowe wprowadziły politykę zwalczania fake newsów na temat koronawirusa. Dlatego skasowano m.in. wpisy prezydentów Brazylii i Wenezueli. Twitter zapowiedział, że nowa polityka zostanie rozszerzona o inne obszary.

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(MAC, 28.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.