Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Producent koncertu TVP przekonuje, że prawdziwą publiczność zastąpili statyści

Koncert TVP został zarejestrowany we wtorek w Teatrze Polskim w Warszawie (screen YouTube.com/TVP Stream)

Mimo zakazu organizowania imprez we wtorek w Teatrze Polskim w Warszawie odbył się koncert Telewizji Polskiej "Dla Ciebie, Mamo". Według producenta na widowni byli tylko wynajęci statyści.

Podczas koncertu wystąpili m.in. Zenek Martyniuk, Trubadurzy, Weekend, Boys i Roksana Węgiel. Impreza pokazywana była 26 maja w dwóch częściach - pierwsza o 17.55 emitowana była w TVP 1, a druga o 21.40 w TVP 2.

Marta Antczak-Gerla, specjalistka ds. PR i promocji w Teatrze Polskim w Warszawie, potwierdza, że koncert odbył się we wtorek, a jego organizatorem była Telewizja Polska, do której odsyła po szczegóły.

TVP rozesłała oświadczenie firmy World Media, która była producentem koncertu zrealizowanego na potrzeby spółki. Według firmy wydarzenie to nie stanowiło imprezy masowej w rozumieniu przepisów Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Zarząd World Media oświadcza, że "w chwili realizacji działań produkcyjnych" z ograniczeń w zakresie prowadzenia przez przedsiębiorców działalności gospodarczej "wyłączona była działalność niezbędna do przygotowania m.in. nagrań fonograficznych i audiowizualnych - organizowanych bez udziału publiczności".

Według World Media wszystkie osoby obecne na widowni były "aktorami - statystami, którzy zostali zaangażowani do udziału w produkcji koncertu na tożsamych zasadach w stosunku do zasad, na których zaangażowani zostali artyści wykonawcy, występujący na scenie (»deskach teatru«), dlatego osoby te nie stanowiły publiczności".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 28.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.