Dział: RADIO

Dodano: Maj 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Kydryński dołącza do Radia Nowy Świat

Marcin Kydryński w radiowej Trójce był od 1989 roku (screen: YouTube/Xiegarnia.pl)

Marcin Kydryński, do niedawna prowadzący audycję "Siesta" w Programie III Polskiego Radia, będzie współpracował z Radiem Nowy Świat. Jego program ma pojawiać się na falach radia w niedzielne popołudnia.

Kydryński pożegnał się ze słuchaczami Trójki w niedzielę 17 maja. - Ten ostatni raz sprawimy sobie przyjemność muzyką, którą kochamy, a branie się za bary ze złoczyńcami zostawimy ludziom, którzy się na tym znają po prostu, na przykład Kazikowi – powiedział. Kydryński związany był z Trójką od 1989 roku, a od 2002 roku prowadził tam "Siestę".

Po tym, jak Program III Polskiego Radia unieważnił głosowanie "Listy przebojów Trójki", w której zwyciężyła piosenka Kazika, ze stacją rozstali się już m.in. Piotr Metz, Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona, Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Piotr Stelmach, Marcin Łukawski, Piotr Kaczkowski.

⇒ Przeczytaj też: Radio Nowy Świat bez polityków i bez reklam

"Wśród słów otuchy znalazła się także propozycja, bym dołączył do przyjaciół w Radiu Nowy Świat. Trudno o piękniejszy prezent na urodziny (…). W niedzielne popołudnia, w Porze Siesty, zagram Wam jeszcze na gitarze tę zwinną melodyjkę, obiecuję" - napisał w niedzielę 24 maja Kydryński na swoim Facebooku.

Radio Nowy Świat ma wystartować w drugiej połowie czerwca. Tworzą je osoby związane wcześniej z Trójką, m.in. była dyrektorka Magda Jethon, Wojciech Mann, Jan Chojnacki, Jerzy Sosnowski. Nadawcą będzie spółka Ratujmy Trójkę. Środki na uruchomienie radia zebrano w internetowej zbiórce przez platformę Patronite. W poniedziałek po południu radio miało zapewnione miesięczne finansowanie w wysokości prawie 630 tys. zł. W sumie zebrano już ponad 1,11 mln zł.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 25.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.