Dział: PRASA

Dodano: Maj 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmiany w radzie nadzorczej Grupy ZPR Media

Renata Krzewska z ZPR Media SA związana była od 1994 roku (fot. materiały prasowe)

Renata Krzewska nie jest już wiceprzewodniczącą rad nadzorczych spółek ZPR Media SA i Time SA (Grupa ZPR Media). Przyczyną są oszczędności. Według naszych informacji ze stanowiska dyrektorki zarządzającej segmentu budowlanego odchodzi Anna Kamińska.

Zbigniew Benbenek, przewodniczący rad nadzorczych ZPR Media i Time, zapewnia, że Krzewska pozostaje w grupie na stanowiskach członkini zarządu spółki Murator Expo (spółka złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości) i członkini rady nadzorczej IDMnet SA. - Robiliśmy oszczędności, jeśli chodzi o rady nadzorcze. Pandemia wymusza wiele zmian – mówi Zbigniew Benbenek. Twierdzi też, że nic nie wie o odejściu Kamińskiej.

Renata Krzewska z ZPR Media związana jest od 1994 roku. Od 2012 roku była prezeską zarządu i dyrektorką generalną spółki ZPR Media SA (do 2014 Murator SA) oraz Time SA. W październiku 2017 roku przeszła do rad nadzorczych obu spółek na stanowisko zastępczyni przewodniczącego. Od czerwca do grudnia 2019 roku była tymczasowo oddelegowana do pełnienia funkcji prezeski ZPR Media SA, po tym jak stanowisko opuścił Marcin Gębala (w grudniu zastąpiła go Ewa Latkowska).

Anna Kamińska w ZPR pracowała od 1995 roku. W latach 2000-2010 była redaktorką naczelną miesięcznika "Murator", a od 2010 roku naczelną Grupy Tytułów Murator (poza "Muratorem" to "Architektura-Murator", wydania specjalne, informatory i katalogi oraz serwisy internetowe Murator.pl, Forum.murator.pl, Muratorplus.pl, Architektura.murator.pl). W 2013 roku objęła stanowisko dyrektorki zarządzającej segmentem budowlanym w wydawnictwie.

W rozmowie z nami Kamińska potwierdza, że otrzymała wypowiedzenie z powodu oszczędności spowodowanych epidemią. Z Renatą Krzewską nie udało nam się skontaktować.

W maju organizująca targi spółka Murator Expo (należy do Grupy ZPR Media) złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Wcześniej spółka zawiesiła wydawanie miesięcznika "Żagle", a jej prezesem przestał być Jacek Oryl, który pożegnał się z grupą.

W kwietniu z grupy odszedł prezes Radia Eska i wiceprezes Time SA Leszek Kozioł. Spółka Time SA zawiesiła wydawanie miesięczników "Podróże" i "Zdrowie", a zespoły tych tytułów otrzymały wypowiedzenia.

W kwietniu grupa zdecydowała o obniżeniu o 20 proc. czasu pracy i wynagrodzeń pracownikom. Stara się też o wsparcie finansowe w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(JSX, KOZ, 25.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.