Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 02, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa ZPR Media zwalnia i zawiesza wydawanie magazynu "Podróże"

Nie będzie się już ukazywać drukowane wydanie miesięcznika "Podróże"

Grupa ZPR Media zwolniła kilkunastu pracowników i zawiesiła wydawanie miesięcznika "Podróże".

- Prezesi naszych spółek podejmują działania, które mają chronić grupę i jej rentowność. W obecnej sytuacji, jak mówią finansiści, najważniejsze jest posiadanie płynności - mówi Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej Grupy ZPR Media. - Byłoby naiwnością sądzić, że utrzymamy poziom dotychczasowych wpływów reklamowych. Rynek reklamy mocno spada, spadki będą dwucyfrowe - dodaje Benbenek.

Wśród zwolnionych pracowników są Przemysław Ziurkowski (dyrektor sprzedaży korporacyjnej oraz dyrektor handlowy w biurze reklamy radia i internetu) i Monika Polewska (rzeczniczka prasowa grupy). Obowiązki Ziurkowskiego przejmie jego dotychczasowy zastępca Jacek Kapela.

Prezesem spółki Murator Expo nie jest już Jacek Oryl. - Zrezygnował ze stanowiska prezesa. To decyzja sprzed dwóch-trzech tygodni, bez związku z sytuacją - zaznacza Zbigniew Benbenek.

"Podróże" zostają w internecie

Grupa ZPR Media zawiesiła wydawanie miesięcznika "Podróże". Ostatnie, majowe wydanie pisma trafi do sprzedaży w kwietniu. - Mamy przygotowany od kilku lat plan, żeby utrzymać redakcje i przenosić magazyny do internetu. To proces, w którym udało nam się obronić wiele tytułów. W przypadku "Podróży" być może decyzja została przyspieszona o miesiąc, dwa - tłumaczy Zbigniew Benbenek. - To nie oznacza, że rozstajemy się z redakcją "Podróży", które będą wydawane w internecie - zapewnia.

Z końcem 2019 roku ZPR Media wstrzymały wydawanie miesięcznika "M Jak Mama" (nadal funkcjonuje serwis Mjakmama24.pl).

Grupa ZPR Media prowadzi również działalność m.in. w branży gastronomicznej i hotelowej. - Zakładamy przestój do końca maja. Mamy nadzieję, że później będziemy ponownie działać. Przyjęta ustawa daje możliwość zastosowania postojowego - mówi Zbigniew Benbenek.

Galeria: Historia "Wprost" na okładkach

(KOZ, 02.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.