Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ekstraklasa sprzedaje międzynarodowe prawa do polskich rozgrywek

Mecze Ekstraklasy zobaczą widzowie w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Szwecji, Norwegii i Izraelu (fot. Pixabay.com)

Ekstraklasa poinformowała, że sprzedała prawa do pokazywania polskich rozgrywek podmiotom z Wielkiej Brytanii i Irlandii, Danii, Szwecji, Norwegii oraz Izraela.

Na bazie już podpisanych umów po dwa mecze z każdej kolejki w bieżącym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy będą pokazywane w Wielkiej Brytanii i Irlandii w telewizji stacji Free Sports, należącej do Premier Media Sarl. Po dwa mecze Ekstraklasy w tym i kolejnym sezonie będą transmitowane również w Izraelu przez kanały Sport 1, Sport 1 HD, Sport 2.

O prawo do pokazywania do 10 kolejnych meczów Ekstraklasa poszerzyła umowę licencyjną z niemieckim kanałem Sportdigital, obowiązującą w sezonach 2019/20 oraz 2020/21. Tym samym telewizja ta pokaże w bieżącym sezonie nawet 40 meczów polskich rozgrywek. Będzie też mieć prawo do pokazania wybranych meczów w niemieckim Eurosporcie z około 3-5 dniowym opóźnieniem.

Z kolei prawo do pokazywania 50 meczów w sezonie 2019/20 ma agencja Spring Media, która zapewni transmisje polskiej ligi na bazie sublicencji w Danii, Szwecji i Norwegii. Agencja udzieliła jej już norweskiemu serwisowi Direktesport.

Polska Ekstraklasa rozgrywki wznowi w piątek 29 maja.

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(KOZ, 25.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.