Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarka TVN 24: Nie możemy zadawać prezydentowi pytań

Łaszcz podkreślała, że TVN 24 nie wie nawet, gdzie odbywają się konferencje prezydenta (fot. Piotr Molecki/East News)

Prowadząca niedzielną "Lożę prasową" w TVN 24 Małgorzata Łaszcz w programie skarżyła się, że biuro prasowe prezydenta Andrzeja Dudy utrudnia TVN 24 relacjonowanie jego działalności.

Małgorzata Łaszcz pokazała e-mail z biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP, w którym poinformowano, że prezydent Duda w sobotę 23 maja około godz. 10.45 udzieli wypowiedzi dla mediów (nie podano miejsca). "Sygnał telewizyjny będzie udostępniony przez TVP, poniżej przesyłamy parametry odbioru sygnału drogą satelitarną" - dodało biuro.

Małgorzata Łaszcz mówiła w programie, że od jakiegoś czasu TVN 24 dostaje tego typu zapowiedzi. "Żadnych próśb o pytania i co najważniejsze: nie ma żadnej informacji o tym, gdzie prezydent będzie. Nie mamy najmniejszych szans, by pojechać z kamerą i państwu pokazać prezydenta, tylko musimy brać od telewizji publicznej sygnał. Nie mamy również szans zadawania pytań. Jest napisane, że prezydent udzieli wypowiedzi mediom. Jakim mediom? Rozumiem, że udziela wypowiedzi tylko kamerze telewizji publicznej, a nam nie" – dodała.

W rozmowie z "Presserwisem" Łaszcz ucina, że wszystko, co miała do przekazania, powiedziała już w programie. Sprawy nie komentuje też Joanna Górska, dyrektorka działu PR TVN Discovery Polska.

Dorota Gawryluk, dyrektorka pionu informacji i publicystyki telewizji Polsat, powiedziała nam, że nic jej nie wiadomo o takim piśmie skierowanym do Polsatu.

O sprawę zapytaliśmy biuro prasowe kancelarii. - Zazwyczaj prezydent wygłasza oświadczenia, nie ma możliwości zadawania pytań. W normalnej sytuacji bierze w tym udział kilkadziesiąt osób z mediów. Kiedy zaczęła się pandemia, w celu ograniczenia liczby ludzi postanowiliśmy, że będziemy z pomocą TVP udostępniać oświadczenia przez satelitę, w ten sposób liczba osób biorących udział spadnie do kilku. TVP nie ma żadnych innych możliwości niż reszta stacji, nie wysyła reporterów, samą ekipę i z własnych środków finansuje te transmisje – mówi „Presserwisowi” Marcin Kędryna, dyrektor biura prasowego KPRP.

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(JSX, 25.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.