Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP chce uruchomić TVP Dokument, TVP Muzyka i TVP Nauka

TVP Muzyka ma kosztować 20 mln zł rocznie, a TVP Nauka - 40 mln zł (fot. Wojciech Artyniew/Press)

Telewizja Polska planuje uruchomienie TVP Dokument, TVP Muzyka i TVP Nauka - wynika z karty powinności spółki na lata 2020-2024. Data startu nowych kanałów nie jest jeszcze ustalona.

W ramówce TVP Dokument znalazłyby się m.in. filmy dokumentalne, reportaże, telenowele dokumentalne i filmy fabularne oparte na faktach. TVP Muzyka pokazywałby koncerty, filmy dokumentalne, filmy fabularne o tematyce muzycznej. Z kolei TVP Nauka emitowałby audycje edukacyjne, publicystyczne i dokumentalne skoncentrowane na treściach szeroko pojętej nauki i historii nauki.

TVP zaznacza, że kanały zostaną uruchomione, jeśli pozwolą na to dodatkowe środki z abonamentu i budżetu państwa. Z karty powinności wynika, że TVP Dokument, jeśli zostanie uruchomiony już w tym roku, ma kosztować szacunkowo 5,5 mln zł. W 2021 roku te koszty mają wzrosnąć do 19,2 mln zł, w 2022 roku - do 22,8 mln zł, a w 2023 i 2024 roku wyniosą po 25,1 mln zł. W każdym roku z wpływów z abonamentu i budżetu państwa na TVP Dokument przeznaczone będzie 5 mln zł, a reszta pochodzić ma m.in. z reklam.

W przypadku TVP Muzyka i TVP Nauka pierwsze koszty na te kanały zostały uwzględnione w karcie powinności na 2022 rok. TVP Muzyka miałby kosztować rocznie 20 mln zł, a TVP Nauka - 40 mln zł. Kanał muzyczny ma być finansowany z abonamentu i budżetu państwa kwotą 15 mln zł rocznie, a TVP Nauka - 25 mln zł rocznie.

Z naszych informacji wynika, że pomysłodawcą TVP Muzyka jest Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu TVP i były dyrektor TVP Kultura.

W portfolio Telewizji Polskiej - poza TVP 1, TVP 2, TVP 3, TVP Info i TVP Polonia - są TVP Kultura, TVP Historia, TVP ABC, TVP Rozrywka, TVP Seriale, TVP Sport, TVP HD, Biełsat TV, TVP Wilno i internetowy Poland In.

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(KOZ, 25.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.