Dział: RADIO

Dodano: Maj 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Track: w czasie pandemii mniej osób słucha radia

Radio straciło słuchaczy m.in. z powodu tego, że mniej ludzi jeździło do pracy (fot. Pexels.com)

W fali luty-kwiecień każdego dnia radia słuchało 20,4 mln osób, czyli o 1,3 mln mniej niż przed rokiem - wynika z badania Radio Track, realizowanego przez Kantar. Zlecający je Komitet Badań Radiowych przyznaje, że radio nie uniknęło korekty słuchalności po wybuchu pandemii.

Zasięg dzienny radia spadł rok do roku z 72,4 proc. do 68,1 proc. Mniejszą popularnością radio cieszyło się w samochodzie - spadek z 41 proc. do 34,5 proc. (z 12,3 mln słuchaczy do 10,3 mln) oraz w pracy - z 15,2 proc. do 13 proc. (z 4,6 mln do 3,9 mln słuchaczy). W domu zasięg radia utrzymywał się na stałym poziomie - 38,9 proc. (11,7 mln słuchaczy). Respondenci słuchali radia średnio przez 4 godziny i 25 minut dziennie, czyli o 2 minuty krócej niż rok wcześniej.

"Respondenci, pytani o powody niesłuchania radia, wskazują na pierwszym miejscu brak podróży samochodem – »zwykle słucham w samochodzie, a wczoraj nie jechałem samochodem« (72 proc. niesłuchających w marcu i kwietniu podaje ten powód) oraz nieobecność w pracy – »zwykle słucham w pracy, a wczoraj nie byłem w pracy« (52 proc.)" - wyjaśnia dyrektorka badań radiowych w Kantarze Anna Romaniuk, cytowana w komunikacie prasowym.

Według Anny Romaniuk nie ma żadnych oznak, by zmiany w sposobie konsumpcji radia były trwałe. "Są one wyłącznie pochodną zmienionych nawyków wymuszonych pandemią. Na podstawie bardzo wstępnych wyników z pierwszych dwóch tygodni maja można liczyć na to, że już w tym miesiącu nastąpi odbicie i dwumiesięczna tendencja spadkowa zostanie odwrócona" - poinformowała dyrektorka badań radiowych w Kantarze. (KOZ)

KOZ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.