Dział: PRASA

Dodano: Maj 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bauer likwiduje 10 tytułów prasowych w Wielkiej Brytanii

Bauer nie widzi przyszłości m.in. dla pism muzycznych i samochodowych (fot. Pixabay.com)

Bauer Media Group zamierza zamknąć, połączyć lub sprzedać dziesięć tytułów drukowanych, które według koncernu nie przetrwają kryzysu związanego z koronawirusem.

Decyzja dotyczy czasopism muzycznych "Q" i "Planet Rock", samochodowych "Modern Classics" i "Car Mechanics" oraz "Simply You", "Mother and Baby", "Golf World", "Practical Photography", "Sea Angler" i "Your Horse". Chris Duncan, dyrektor wydawniczy Bauera na Wielką Brytanię (niedawno przyszedł z Time Newspapers), stwierdził, że wydawnictwo zastanawia się nad każdym z tytułów - czy przenieść je wyłącznie do formatu cyfrowego, połączyć z tytułami siostrzanymi, sprzedać, czy całkowicie zamknąć. Bauer w Wielkiej Brytanii wydaje blisko 100 czasopism.

Niemiecki koncern niedawno zamknął kilka tytułów w Australii, wycofał się z Nowej Zelandii, zamyka też 34 tytuły prasowe w Polsce.

Galeria: Seriale w maju

(MAC, 20.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.