Dział: RADIO

Dodano: Maj 19, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Metz odchodzi z Programu III Polskiego Radia

Piotr Metz (fot. Michał Kołyga)

Piotr Metz, dyrektor muzyczny Programu III Polskiego Radia odchodzi z rozgłośni. Pokazał też SMS od dyrektora Trójki Tomasza Kowalczewskiego, w którym ten wydawał polecenie: „Piotrze, dopilnuj aby piosenka o której rozmawialiśmy nie była na Antenie".

Chodziło o piosenkę Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”, która zajęła pierwsze miejsce na liście przebojów Programu III. Piotr Metz o rezygnacji z pracy w Trójce powiedział Monice Olejnik, dziennikarce TVN 24, która rozmowę opublikowała na Facebooku. „Najnormalniej w świecie uznałem, że nie mogę akceptować i takiego sposobu zarządzania ludźmi i sposobu traktowanie ludzi, tak jak Marka Niedźwieckiego ostatnio” - powiedział Metz.

Metz pokazał też wiadomość SMS, jaką dostał od dyrektora Programu III Tomasza Kowalczewskiego ("Piotrze, dopilnuj aby piosenka o ktorej rozmawialismy nie byla na Antenie"). Wcześniej zadzwonił do Metza z prośbą o "zrobienie czegoś z tym Kazikiem". "Nie wiem, czy ten SMS był ważny dla dyrektora, skoro o nim nie pamięta, dla mnie był bardzo ważny, nawet powiedziałbym fundamentalny" - skomentował Piotr Metz.

Piotr Metz już wcześniej potwierdził „Presserwisowi”, że od Tomasza Kowalczewskiego otrzymał polecenie zdjęcia z anteny piosenki „Twój ból jest lepszy niż mój”.

Piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" wygrała ostatnie notowanie listy, ale dyrekcja anteny unieważniła głosowanie i poinformowała, że utwór zajął czwartą pozycję.

Piotr Metz szefem muzycznym Trójki został w marcu 2016 roku. Prowadził w stacji "Listę osobistą". Przedtem zajmował stanowisko szefa muzycznego Radia Kraków. Metz w latach 1990-2001 był dyrektorem muzycznym RMF FM. Pełnił funkcję szefa programowego Radiostacji i Radia Eska Kraków. Pracował także w MTV Polska i kierował miesięcznikiem "Machina".

(MAK, 19.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.