Dział: RADIO

Dodano: Maj 19, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Ciemny czas dla Trójki minie” - mówił Borys Budka na jej antenie

(fot. Jakub Kamiński/East News)

„Nie zgadzam się na powrót cenzury” - mówił Borys Budka w „Salonie Politycznym” Trójki. Lider Platformy Obywatelskiej zakończył udział w audycji przed czasem.

Budka został zapytany o kandydaturę Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich. Zamiast odpowiedzieć na to pytanie, mówił o sytuacji w Polskim Radiu po unieważnieniu głosowania w „Liście przebojów Trójki”.

„(…) chciałem się solidaryzować ze wszystkimi dziennikarzami, którzy swój zawód wykonują rzetelnie, bez względu na to jaka opcja nie byłaby przy władzy” - powiedział Budka. Jak dodał, „dzisiaj jest czas na to, by powiedzieć absolutnie stop metodom, które niszczą Polskie Radio”.

Budka zapewnił, że „ciemny czas dla Trójki minie” i zakończył swój udział w rozmowie przed zakończeniem audycji.

Piątkowe głosowanie "Listy przebojów Trójki", prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego, wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski zdecydował o unieważnieniu głosowania, bo - jak twierdzi - dokonano "manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy".

⇒ Przeczytaj też: Szef redakcji muzycznej Trójki potwierdza: były naciski by "zrobić coś z tym Kazikiem"

W reakcji na decyzję Kowalczewskiego, z Trójki odeszło kilku dziennikarzy - Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona, Marcin Kydryński, Wojciech Mazolewski, Agnieszka Szydłowska i Agnieszka Obszańska.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 19.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.