Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 19, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Brytyjscy nadawcy opracowali wspólne wytyczne powrotu do produkcji

Brytyjscy nadawcy opracowali wspólną taktykę wychodzenia z kryzysu (fot. Pixabay.com)

Brytyjscy nadawcy państwowi i prywatni wspólnie opublikowali 15-stronicowy zestaw wytycznych branżowych dotyczących produkcji telewizyjnej, aby bezpiecznie wrócić do pracy po kryzysie związanym z koronawirusem.

Dokument opracowali przedstawiciele BBC, ITV, ITN, Sky, Channel 4, Channel 5, STV, The Commercial Broadcasters Association oraz organ handlowy producentów Pact.

Wytyczne obejmują szeroki zakres działań podejmowanych w procesie powrotu do procesu produkcyjnego. Wyszczególniają sześć obszarów, które producenci, we współpracy z nadawcami, muszą brać pod uwagę. Są to: wyselekcjonowanie osób podejrzewanych o zainfekowanie koronawirusem, ograniczenie do niezbędnego minimum osób zaangażowanych w produkcję, zaostrzenie środków ostrożności, odpowiednia praca z kamerą, dbanie o zdrowie psychiczne pracowników, procedury działania w przypadku powstania zagrożenia.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 19.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.