Dział: RADIO

Dodano: Maj 19, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Czabański u Mazurka: nie widzę powodów do odwołania prezes Polskiego Radia

Krzysztof Czabański był we wtorek gościem audycji Roberta Mazurka w RMF FM (screen: YouTube.com/Fakty RMF FM)

„Wszyscy troszczymy się o wolność słowa w mediach publicznych” - zapewniał szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański w rozmowie w RMF FM. Jego zdaniem nie ma powodów do odwołania prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej.

Prowadzący audycję Robert Mazurek zapytał Czabańskiego, czy będzie głosował za odwołaniem prezes Kamińskiej. „Zdecydowanie nie, ponieważ nie widzę żadnych powodów, żeby to robić” - odparł Czabański.

W sprawie ostatnich wydarzeń w radiowej Trójce szef RMN powiedział, że "złapano pewną nieuczciwość w prezentowaniu wyników plebiscytu słuchaczy”. „Jeżeli mówimy o cenzurze to w wyniku tych machinacji z liczeniem głosów na listę przebojów ocenzurowany głos słuchaczy. To jest jedyny element, który świadczyłby o cenzurze” - mówił Czabański w rozmowie z Mazurkiem.

Gospodarz audycji zapytał o reakcje polityków partii rządzącej Joachima Brudzińskiego i Piotra Glińskiego ws. ostatnich wydarzeń w Trójce. „Ja się bardzo cieszę, że politycy upominają się o wolność słowa, bo sam się o nią upominam od lat. Wszyscy troszczymy się o wolność słowa w mediach publicznych” - zapewniał Czabański.

⇒ Przeczytaj też: Szef redakcji muzycznej Trójki potwierdza: były naciski by "zrobić coś z tym Kazikiem"

Mazurek poruszył też temat propagandy w mediach publicznych. „Mamy do czynienia ze współczesnym rynkiem mediów, gdzie liczy się pewna narracja. Kiedyś być może nazywano propagandą, dziś narracją, czyli pewien sposób podawania wiedzy o świecie” - powiedział szef RMN.

Na koniec audycji Robert Mazurek zaapelował do kierownictwa radia RMF FM o "przyznanie mu dodatku za szkodliwość", bo musi zachować powagę w czasie takich rozmów, "co nie jest łatwe".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 19.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.