Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 15, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polscy twórcy kręcą dla HBO Europe antologię o izolacji

Antologia "W domu" ma być udostępniona widzom za kilka tygodni (fot. materiały prasowe)

16 filmowców z Polski pracuje nad 14 filmami, które złożą się na antologię „W domu”, realizowaną dla HBO Europe i poświęconą izolacji w czasie pandemii koronawirusa.

Polska jest drugim po Hiszpanii krajem, w którym HBO Europe zaprosiło twórców do wspólnej pracy nad antologią filmowych historii poświęconych czasom pandemii. Akcja filmów ma się dziać „tu i teraz, w czasie pandemii”, produkcje mają uwzględniać wprowadzone na czas pandemii restrykcje. Twórcy mają przygotować filmy samodzielnie w ciągu czterech tygodni. Forma i gatunek są dowolne, czas trwania nie może przekraczać 10 minut. "Każdy z powstałych w ramach projektu filmów opowie mocną, osobistą historię opartą na wspólnym doświadczeniu” - zapowiada Antony Root, EVP programming and production HBO Europe.

W polskim projekcie HBO Europe udział biorą: Jacek Borcuch, Andrzej Dragan, Krzysztof Garbaczewski, Renata Gąsiorowska, Magnus von Horn, Paweł Łoziński, Jan P. Matuszyński, Tomek Popakul, Jerzy Skolimowski, Krzysztof Skonieczny, Małgorzata Szumowska/Michał Englert, Mariusz Treliński, Anna Zamecka/Sung Rae Cho i Xawery Żuławski.

Antologia ma być udostępniona za kilka tygodni w HBO i w serwisie HBO Go w Polsce oraz w pozostałych 20 krajach europejskich, w których dostępne jest HBO.

Galeria: Grand Press Photo 2020 - Wszystkie nagrodzone zdjęcia pojedyncze

(PAZ, 15.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.