Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 12, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Strona rynkowa chce odpowiadać za organizację nowego badania mediów

- Jest to odpowiedź na propozycję KRRiT - komentuje oświadczenie strony rynkowej przewodniczący Witold Kołodziejski (fot. Pinho/Unsplash)

Przedstawiciele rynku mediów i reklamy oświadczyli, że chcą odpowiadać za organizację badania jednoźródłowego, o czym poinformowali Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Strona rynkowa w poniedziałek rozesłała do mediów komunikat, w którym napisała, że wystąpiła z propozycją modelu współpracy przy badaniu. Postuluje podział odpowiedzialności pomiędzy rynkiem a KRRiT. W komunikacie podała, że proponuje, by regulator koordynował obszary technologii i badania założycielskiego. Dokument w tej sprawie trafił w poniedziałek do regulatora.

Reprezentanci rynku w komunikacie poinformowali, że chcą podziału obowiązków adekwatnego do wydatków ponoszonych w obszarach technologii, badania założycielskiego i organizacji badania. Strona rynkowa oświadczyła, że chce wziąć na siebie odpowiedzialność za koordynowanie organizacji badania, czyli rekrutacji i realizacji badania panelowego. Zapowiedziała też stworzenie organizacji, która będzie zarządzać nowym badaniem po jej stronie.

Zagłosuj na zdjęcie, które otrzyma Nagrodę Internautów w konkursie Grand Press Photo 2020

- Z satysfakcją przyjmuję oświadczenie rynku konkretyzujące zasady współpracy przy tworzeniu nowych badań konsumpcji mediów w Polsce. Jest to odpowiedź na propozycję KRRiT skupienia dyskusji wokół trzech obszarów: technologii, badań i rekrutacji oraz organizacji nowych badań - komentuje przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski. - Po analizie oświadczenia stwierdzam, że dwa z trzech obszarów udało nam się wyjaśnić, powierzając opisane w nich zadania Krajowej Radzie, co budzi we mnie szczególną satysfakcję - stwierdza przewodniczący i jednocześnie dodaje: - Trzeci obszar, czyli organizacja i finansowanie docelowego panelu badawczego wymaga dopracowania. Oczekuję tutaj konkretnych propozycji co do modelu finansowego, a przede wszystkim harmonogramu budowy panelu.

Zespół Telemetria Polska współpracujący z regulatorem w swoim oświadczeniu w poniedziałek przypomniał, że już w pismach z 10 i 23 kwietnia strona rynkowa "pozytywnie odniosła się do propozycji Telemetrii Polskiej, oddając KRRiT wiodącą rolę w ramach prac grupy ds. technologii i grupy ds. rekrutacji, co zostało przyjęte z zadowoleniem".

"Rozmowy na temat kształtu współpracy w ramach grupy ds. organizacji wciąż są w fazie ustaleń, co w opinii zespołu Telemetrii Polskiej w żaden sposób nie powinno zakłócać prac i ustaleń w ramach pozostałych grup roboczych" - zaznacza Telemetria Polska.

Jednocześnie Telemetria Polska w zeszłym tygodniu rozpoczęła rekrutację do panelu badawczego w ramach realizacji umowy między Instytutem Łączności a KRRiT. Wzrośnie on z 500 do minimum 1 tys. urządzeń. Z kolei na początku trzeciego kwartału ma rozpocząć się budowa prototypu panelu opartego na blisko 5 tys. urządzeń. Prototyp panelu ma służyć m.in. do testów badania założycielskiego.

- Ze względu na zaawansowanie projektu, racje metodologiczne i ekonomiczne (połączenie przeprowadzania ankiet z rekrutacją) prace nad budową panelu w modelu małoskalowym będą kontynuowane przez zespół Telemetrii Polskiej. Mam nadzieję, że zbudowany przez nas panel będzie integralną częścią rozwiązania docelowego - informuje Witold Kołodziejski.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 12.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.