Dział: PRASA

Dodano: Maj 04, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa PTWP likwiduje wydawnictwo Publikator

Publikator to wydawca m.in. dwumiesięcznika wnętrzarskiego "Dobrze Mieszkaj" oraz magazynu branży meblowej "Meble Plus"

Grupa Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości likwiduje białostockie wydawnictwo Publikator.

Likwidowana spółka to wydawca m.in. dwumiesięcznika wnętrzarskiego "Dobrze Mieszkaj", magazynu branży meblowej "Meble Plus" i łazienkowej "Łazienka", a także serwisów Dobrzemieszkaj.pl, Biznesmeblowy.pl i Ryneklazienek.pl.

W zeszłym tygodniu właściciel podjął uchwałę w sprawie rozwiązania spółki i otwarcia jej likwidacji. W raporcie bieżącym podano, że powodem jest "brak ekonomicznego uzasadnienia dla jej dalszego funkcjonowania ze względu na brak perspektyw na pokrycie kosztów działalności z uzyskiwanych przez spółkę przychodów". Zaznaczono, że decyzja stanowi jeden z elementów strategii minimalizowania negatywnego wpływu skutków epidemii koronawirusa na działalność Grupy.

Na likwidatora wydawnictwa Publikator wyznaczony został jego dotychczasowy prezes Tomasz Szurawski. "Kurier Poranny" poinformował, że pracę straciło ok. 20 osób, a kilku dziennikarzy otrzymało propozycję pracy w PTWP.

Wydawnictwo Publikator w 2018 roku miało 3,81 mln zł przychodów i 124 tys. zł straty.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 04.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.