Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 30, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Outriders Radar zbiera pomysły na radzenie sobie ze skutkami pandemii

W serwisie Radar.outride.rs opublikowano już ponad 300 metod po weryfikacji i kategoryzacji przez redakcję (screen: Radar.outride.rs)

Serwis Outriders uruchomił projekt Radar, w którym gromadzone są metody i rozwiązania z całego świata dot. radzenia sobie ze skutkami pandemii koronawirusa. Dziennikarze mogą bezpłatnie korzystać z bazy do inspiracji i wykorzystania pomysłów we własnych materiałach.

Pod adresem Radar.outride.rs można znaleźć i przesyłać informacje o projektach, akcjach oraz rozwiązaniach testowanych czy wdrażanych, które walczą ze skutkami koronawirusa. W formularzu zgłoszeniowym jest miejsce m.in. na krótki opis oraz link do tekstu. Serwis działa w języku polskim i angielskim, ale można zgłaszać inicjatywy z całego świata. Na stronie opublikowano już ponad 300 metod po weryfikacji i kategoryzacji przez redakcję. Podzielono je na trzy kategorie: praca, sprawy społeczne oraz zdrowie. Wszystkie treści są dostępne na licencji Creative Commons Attribution ShareAlike – przy jej zastosowaniu można je bezpłatnie wykorzystywać do ponownej publikacji lub tworzenia własnych artykułów zainspirowanych metodami zebranymi przez Radar.

- Ludziom potrzebne są pozytywne, konstruktywne informacje dotyczące skutków pandemii. Wiele akcji cieszących się dużym powodzeniem w Polsce, ma swoje korzenie w innych krajach, które wcześniej doświadczyły kryzysu związanego z koronawirusem. Być może takich pomysłów jest więcej? Dlatego stworzyliśmy Radar, aby w jednym miejscu gromadzić metody i rozwiązania z całego świata, które mogą być przydatne w szukaniu odpowiedzi na lokalne bolączki - tłumaczy Anna Jadwiga Orzech z zespołu Outriders.

Projekt nadzoruje Lola García-Ajofrín, która na co dzień mieszka na Sri Lance i od dwóch lat w Outriders tworzy m.in. reportaże interaktywne. W zespole Radaru są też dziennikarki z Białorusi, Tajwanu, Brazylii oraz Botswany.

Outriders to serwis poświęcony sprawom międzynarodowym, ale skupiony bardziej na zagadnieniach społecznych niż politycznych. Twórcy zebrali pieniądze na start w serwisie crowdfundingowym Wspieram.to (w sumie 83 tys. zł). Zespół Outriders otrzymał w 2017 roku Grand Press Digital za innowacyjne podejście w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 30.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.