Temat: film

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 30, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Sala samobójców. Hejter” z nagrodą na Tribeca Film Festival

W jednej z głównych ról występuje Maciej Stuhr (fot. Jarosław Sosiński/materiały prasowe Kino Świat)

Film „Sala samobójców. Hejter” w reżyserii Jana Komasa zwyciężył w konkursie międzynarodowym Tribeca Film Festival w Nowym Jorku.

Tribeca Film Festival organizowany jest od 2001 roku. Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się w trybie online. Nagrody rozdano w nocy ze środy na czwartek. Zwycięzców ogłoszono w internecie.

Film Komasy wygrał w sekcji „International Narrative Competition”. W jury zasiadali m.in. Danny Boyle, reżyser „Trainspotting” czy „Slumdog. Milioner z ulicy” ora aktor William Hurt („Dym”, „Pocałunek kobiety pająka”).

Thriller "Sala samobójców. Hejter" miał premierę 6 marca, ale 12 marca zamknięto wszystkie kina w związku z zagrożeniem koronawirusem i już 18 marca trafił do serwisów VoD.

Główną rolę w produkcji gra znany z serialu „Druga szansa” i programu „Ameryka Express” Maciej Musiałowski. Obok niego na ekranie można zobaczyć m.in.: Agatę Kuleszę („Zimna wojna”), Danutę Stenkę („Planeta singli”), Vanessę Aleksander („Wojenne dziewczyny”), Macieja Stuhra („Belfer”), Jacka Komana („Prokurator”), Adama Gradowskiego („Belfer 2”) i Julię Wieniawę („Kobiety mafii”).

Poprzedni film Jana Komasa "Boże Ciało" był nominowany do Oscara w kategorii film międzynarodowy.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 30.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.