Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 30, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reporter "Financial Timesa" nielegalnie podsłuchiwał poufne spotkanie konkurencji

Pracodawca Di Stefano przeprowadził własne śledztwo zakończone zawieszeniem reportera (screen: YouTube/Credible Threat)

Mark Di Stefano, reporter "Financial Timesa", został zawieszony w czynnościach po tym, jak Independent Digital News and Media oskarżyło go o podsłuchanie poufnej telekonferencji, jaką wydawnictwo przeprowadziło z pracownikami. Spotkanie miało dotyczyć zwolnień i cięć płac w "The Independent" i "Evening Standard", w reakcji na pandemię koronawirusa.

Di Stefano, mający na Twitterze blisko 100 tys. obserwujących, informował o decyzjach konkurencyjnego wydawnictwa za pośrednictwem serwisu społecznościowego w tym samym czasie, gdy pracownicy "The Independent" byli informowani przez swoje kierownictwo. Następnie podsumowanie spotkania zostało opublikowane na blogu w serwisie "Financial Timesa". Di Stefano miał nie powiadomić nikogo, w jaki sposób pozyskał informacje. 

Według kilku pracowników "Independent" podczas telekonferencji zauważyli oni, że w trakcie rozmowy wideo na 16 sekund do kręgu włączyło się konto FT.com Di Stefano, a kilka minut później zostało dołączone nieznane im konto, ale już pod pseudonimem. Konto użytkownika, które pozostało na spotkaniu do końca, zostało później zlokalizowane jako połączone z telefonem komórkowym używanym przez reportera "FT".

"The Independent" wystosował do "FT" oficjalny protest. Pracodawca Di Stefano przeprowadził własne śledztwo zakończone zawieszeniem reportera, który do redakcji dołączył w styczniu z BuzzFeed. Di Stefano grożą dalsze konsekwencje. Zdaniem niektórych ekspertów incydent może stanowić przestępstwo na podstawie Ustawy o nadużyciach komputerowych.  

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 30.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.