Temat: Grand Press Photo

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 30, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

266 zdjęć w finale Grand Press Photo 2020

Wybór Zdjęcia Roku jurorzy uczcili zdalnymi toastami

266 fotografii - w grupach zdjęć pojedynczych, fotoreportaży, projektów dokumentalnych oraz Young Poland nominowało do finału jury XVI edycji konkursu Grand Press Photo.

W tym roku do konkursu zgłoszono rekordową liczbę 5273 zdjęć. Oceniane były w siedmiu kategoriach w grupie zdjęć pojedynczych, w pięciu kategoriach w grupie reportaży, w kategorii projektów dokumentalnych oraz Young Poland.

 

Od 23 kwietnia przez trzy dni w formie wideokonferencji nad zgłoszonymi pracami obradowało jury w składzie: przewodniczący Pieter Ten Hoopen (Agencja VU/Civilian Act), Beata Łyżwa-Sokół („Gazeta Wyborcza"), Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt (Schilt Publishing & Gallery), Radu Sigheti (Reuters) oraz Andrzej Zygmuntowicz. Nominowano do finału 42 zdjęcia pojedyncze, 15 reportaży i cztery projekty dokumentalne. Jednak zgodnie z regulaminem dopiero po sprawdzeniu plików źródłowych zdjęcia zostaną ostatecznie zakwalifikowane do finału.

 

W tym roku po raz trzeci w ramach Grand Press Photo zorganizowano konkurs Young Poland – mogą w nim startować fotografowie pełnoletni, którzy nie ukończyli jeszcze 26. roku życia i nigdy wcześniej nie startowali w konkursie Grand Press Photo. Zdjęcia zgłaszane do tej kategorii muszą reprezentować fotografię prasową bądź dokumentalną. Do tegorocznego finału nominowano trzy fotoreportaże i dwa zdjęcia pojedyncze.

 

W osobnym konkursie Photo Book - na najlepszą książkę z fotografią prasową i dokumentalną wydaną po raz pierwszy w 2019 roku - rywalizuje w tym roku 15 publikacji. Tutaj jurorami są: Maga Ćwieluch, Paweł Rubkiewicz, Katarzyna Sagatowska i Mateusz Sarełło.

 

Po raz pierwszy organizator ustanowił dodatkową nagrodę, której partnerem jest Onet.pl. Wraz z ogłoszeniem nominacji, 6 maja otwarty zostanie formularz głosowania na Nagrodę Internautów, w którym wybrać będzie można najlepszą zdaniem oglądających pracę spośród wszystkich nominowanych przez jury zdjęć z grupy pojedynczych oraz fotoreportaży. Szczegóły dotyczące konkursu, regulamin i nominacje dostępne będą na stronie Grandpressphoto.pl.

 

Partnerami GPP 2020 są:

 

Partner główny: Philip Morris Polska

 

Partner kategorii Życie codzienne: Provident Polska

 

Partner kategorii Kultura i rozrywka: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

 

Partner kategorii Ludzie: Miasto Gdańsk

 

Partner kategorii Young Poland: OPPO Polska

 

Partner kategorii Projekt dokumentalny: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

 

Partnerzy: M-Sound Multimedia, Coloroffon, Digital Beast Studio, F25

 

Główny patron medialny i partner Nagrody Internautów: Onet.pl

 

Patroni medialni: Digital Camera, Fotopolis, Clear Channel Poland

 

Laureatów Grand Press Photo 2020 poznamy podczas transmisji live z ogłoszenia wyników 13 maja 2020 roku.

 

 

(CP, 30.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.