Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ringier Axel Springer Polska rozmawia ze związkami ws. zwolnień grupowych

RAS Polska jest wydawcą m.in. dzienników "Fakt" i "Przegląd Sportowy"

Zarząd Ringier Axel Springer przystąpił do konsultacji ze związkami zawodowymi na temat zamiaru przeprowadzenia zwolnień grupowych, które dotyczyć będą około 6 proc. zatrudnionych - poinformował we wtorek wydawca. Zgodnie z prawem pracy negocjacje będą trwały do 20 dni.

„Planowane zwolnienia są wynikiem dostosowania działalności do przedstawionej w zeszłym roku struktury oraz strategii. Nowe wyzwania związane z pandemią koronawirusa przyspieszyły konieczność podjęcia tych decyzji w celu utrzymania stabilnej kondycji finansowej firmy” - wyjaśniono w komunikacie.

Biuro prasowe RAS Polska podkreśla, że na obecnym etapie negocjacji spółka nie będzie komentować ani upubliczniać informacji w tej sprawie.

RAS Polska jest wydawcą m.in. dzienników "Fakt" i "Przegląd Sportowy", tygodnika "Newsweek Polska" oraz miesięcznika "Forbes". Jest też właścicielem portalu Onet.pl oraz serwisów: Business Insider Polska i Sympatia.pl.

Zwolnienia i oszczędności wcześniej zapowiedzieli m.in. Bauer, Polska Press, Agora, Burda Media Polska, Eurozet i Grupa ZPR Media. 

(PAZ, 28.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.